Okolica
W okolicy Kronowa warto odwiedzić jeziora, takie jak Jezioro Dejguny, gdzie można uprawiać sporty wodne, wędkować czy po prostu relaksować się na brzegu. Dla miłośników historii i architektury ciekawą atrakcją będzie zwiedzanie zabytkowych kościołów i tradycyjnych mazurskich chałup.
Nieopodal Kronowa znajduje się również Rezerwat Przyrody Jezioro Długie, gdzie można podziwiać unikalne ekosystemy i rzadkie gatunki ptaków. To doskonałe miejsce na spokojne spacery i obserwację przyrody.
Ciekawe miejsca w pobliżu Pensjonatu
Mikołajki
Mikołajki ściągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych, a przecież pobyt w taki daje wspaniałą okazję do zapoznania się z bogactwem lokalnej flory i fauny. W promieniu zaledwie kilku kilometrów od Mikołajek znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory lub fauny. Mikołajki sąsiadują z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Z Mikołajek przez jezioro Bełdany w sezonie letnim kursuje prom samochodowo-pasażerski na Wierzbę.
Twierdza Boyen w Giżycku
Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej. Do fortu miały prowadzić drogi wjazdowe przez bramy Giżycką, Kętrzyńską, Prochową i Wodną, zaś całość otaczać miał mur Carnota o długości 2303 m. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego mająca miejsce 4 września 1844 r., stanowiła początek właściwego etapu budowy Twierdzy.
Mamerki
Na Mazurach, nad Kanałem Mazurskim, 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce, kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945.
Święta Lipka – okolica Reszla
Najciekawszą atrakcją okolic Reszla i jednocześnie jednym z najbardziej znanych miejsc na Warmii i Mazurach jest położona w pobliżu Reszla wieś Święta Lipka. Święta Lipka zawdzięcza swoją nazwę stojącej kiedyś w tym miejscu lipie. Umieszczoną na niej drewnianą figurę Matki Bożej z dzieciątkiem czciła okoliczna ludność. Według legendy przeniesiono ją do kościoła w pobliskim Rastenburgu (obecnie Kętrzyn), ale nazajutrz w cudowny sposób wróciła na swoje dawne miejsce.
Kanał Mazurski
Kanał Mazurski Kanał Mazurski to ponad 50-kilometrowy, polsko-rosyjski szlak wodny. Jego początkowy fragment wypływa z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, kolejny płynie przez Nizinę Sępopolską i dalej przez terytorium obwodu kaliningradzkiego. Część polska szlaku stanowi 20,2 km, a rosyjska 30,2 km. Kanał Mazurski to droga wodna, której plany zaczęły być kreślone już w połowie XVII wieku. W zamyśle miał to być szlak łączący system Wielkich Jezior Mazurskich z Bałtykiem. Przepiękna okolica. Warto zobaczyć.
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
Położony w Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Można tam zobaczyć zwierzęta występujące w mazurskiej kniei (jelenie, sarny, łosie, wilki, bobry, żurawie) oraz inne, rzadko występujące. Dojazd z Mikołajek: w kierunku Ukty (i Rucianego Nidy), po około 10 km, za wsią Bobrówko należy skręcić w prawo w drogę leśną. Przy zjeździe tablica informacyjna.